Střelectví

Attention: open in a new window. PDFPrintE-mail

 K myslivosti patří i lov zvěře a ten se neobejde bez střelby. Ve střelectví jde především o dokonalou znalost zbraně a její ovládání. Největší důraz musí být položen na bezpečnost střelby. Úrazy při nedodržování bezpečnostních zásad střelby jsou ty nejvážnější, ke kterým při provozu myslivosti může dojít. Zejména úmrtí osob v důsledku postřelení poškozuje dobré jméno myslivosti v očích veřejnosti. K takovému případu bohudík v Nivnici v celé historii nedošlo,  ani k vážnějšímu zranění z postřelení.

Výcvik střelby je prováděn střelbou na asfaltové terče. V počátečním období v 50. letech tehdejší okresní výbor mysliveckého svazu v Uherském Brodě pořádal často okresní střelby na střelnici v Luhačovicích. Nivničtí myslivci se jich zúčastňovali pravidelně, někdy až v šestičlenných družstvech. Umísťovali se kolem 4. místa v okrese, což bylo na střelce bez patřičné praxe dobré.

Na rozvoji střelectví se podíleli i nivničtí myslivci. Na návrh OVČSMS Uherský Brod bylo v roce  1955 vybráno místo pod dnešním „smeťákem“ a zahájena výstavba brokové střelnice. Jednalo se o jednovrhačkové zařízení bateriového typu. Střelnice byla dokončena a uvedena do provozu 20. 4. 1958. Hned v dalším roce byly zde provedeny povinné střelby spojené s kontrolou zbraní. Kromě nivnických myslivců se zúčastnili také myslivci z Květné, Strání, Korytné, Suché Loze, Lopeníka, Dolního Němčí, Slavkova a Horního Němčí. Takové využití střelnice trvalo ještě po dobu asi 5 let. Pravidla pro sportovní brokovou střelbu se postupujícím časem zpřísňovala a střelnice přestávala směrnicím vyhovovat. Střelnice na Dluhošinách byla potom využívána pro tréninkové a povinné střelby sdružení až do doby, kdy musel byl provoz z bezpečnostních důvodů zastaven a střelnice zrušena. Sportovní střelbu nyní spolek organizuje jednou ročně na uznaných střelnicích.

Kalendář

<<  January 2021  >>
 Mo  Tu  We  Th  Fr  Sa  Su 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kontakt

Mapa
MS Šaranov Nivnice
Podohradí
Nivnice 687 51
msnivnice@seznam.cz

MS Šaranov Nivnice msnivnice@seznam.cz